fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Min. M. Błaszczak uczestniczył w inauguracji roku akademickiego WAT

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak uczestniczył dziś w inauguracji roku akademickiego w Wojskowej Akademii Technicznej. Szef MON-u podkreślał, że ta warszawska uczelnia cieszy się prestiżem, kształci specjalistów wysokiej klasy niezwykle ważnych dla Wojska Polskiego oraz bezpieczeństwa całego kraju.  

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1311595859163975680

Zwracając się do podchorążych, studentów WAT-u minister Mariusz Błaszczak powiedział, że flagowymi kierunkami kształcenia są kryptologia i cyberbezpieczeństwo. Przypomniał, że pięć lat temu, kiedy rozpoczęto nauczanie na tym kierunku, na WAT było 15 miejsc przeznaczonych dla podchorążych. W tym roku jest to już 116.

– Jeżeli do tego dodamy jeszcze Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne (to już druga klasa tego liceum rozpoczęła naukę we wrześniu tego roku), jeżeli dodamy do tego systemu Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, to mamy cały ciąg nauczania, który związany jest z przygotowaniem wysokiej klasy specjalistów do tego, żeby oni w ramach Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni dbali o bezpieczeństwo naszej Ojczyzny. Cyberataki to wyzwanie XXI wieku, a więc odpowiadamy na tego rodzaju wyzwania, budując kadry, przygotowując żołnierzy Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni – powiedział Mariusz Błaszczak.

Studia rozpoczyna ponad 850 podchorążych WAT na kierunkach przeznaczonych dla żołnierzy. W tym roku promocje na tej uczelni, po zakończeniu pięcioletnich studiów, otrzymało z kolei 244 podchorążych. „Te liczby niech udowodnią, jak rozwija się Wojsko Polskie, jak rozwija się WAT” – powiedział minister obrony, Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1311567123710435328

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl