fot. PAP/Tomasz Gzell

Resort obrony narodowej zapowiedział powstanie nowych brygad WOT

Minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedział, że powstaną trzy nowe brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Będą one w województwach: lubelskim, podkarpackim i mazowieckim.

Minister Mariusz Błaszczak przebywał wczoraj w Zegrzu w woj. mazowieckim. Brał udział w odprawie, która miała podsumować działania Wojsk Obrony Terytorialnej za ubiegły rok. Minister zwrócił uwagę, że żołnierze WOT-u zostali zaangażowani w niesienie pomocy wszystkim potrzebującym na czas pandemii. To oni docierali do społeczności lokalnych.

– To wy staliście się symbolem profesjonalizmu i symbolem pomocy świadczonej wszystkim potrzebującym – mówił Mariusz Błaszczak.

Minister przypomniał, że od 2018 roku do teraz liczba żołnierzy w Wojskach Obrony Terytorialnej wzrosła z 7 do 27 tys. Ta liczba będzie wciąż rosła. W Zegrzu szef resortu obrony podpisał decyzję o powołaniu kolejnych brygad WOT-u.

– Dziś mamy 15 brygad WOT-u. Docelowo do końca roku powstanie 18 brygad obrony terytorialnej, czyli będą trzy nowe brygady Wojsk Obrony Terytorialnej – podsumował szef MON.

Nowe brygady powstaną w tych regionach, gdzie jest najwięcej chętnych. Chodzi o województwa: podkarpackie i lubelskie. Ponadto powstanie stołeczna brygada obrony terytorialnej w województwie mazowieckim.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl