fot. DWOT

#NiezawodnaPomoc – żołnierze 3 PBOT wspierają uchodźców  

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej angażują się w liczne akcje pomocowe na rzecz uchodźców z Ukrainy. Wspierają Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej na przejściach granicznych, a także, wspólnie z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego, koordynują działania w punktach recepcyjnych. Codziennie zaangażowanych jest ponad 300 terytorialsów oraz 23 jednostek sprzętowych. Działania realizowane są w ramach operacji pod kryptonimem #NiezawodnaPomoc.

fot. DWOT

We wsparcie uchodźców z Ukrainy zaangażowanych jest ponad tysiąc żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na terenie całej Polski. Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady OT pomagają przy transporcie uchodźców z granicy do punktów recepcyjnych, prowadzą ewidencję osób, wspierają punkty informacyjne, rozdają żywność oraz realizują zorganizowaną relokację uchodźców do miejsc czasowego pobytu. Żołnierze ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego są delegowani do punktów rejestracyjnych i informacyjnych.

fot. DWOT

Żołnierze 3PBOT, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji, strażakami z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także harcerzami oraz wolontariuszami, zapewniają bezpieczeństwo wszystkim uchodźcom, którzy przybywają do naszego kraju.

fot. DWOT

fot. DWOT

Wojska Obrony Terytorialnej pozwalają łączyć pracę zawodową w cywilu ze służbą w Wojsku Polskim. Terytorialsami mogą zostać uczniowie, studenci, pracownicy – każdy, kto pragnie stać się żołnierzem Wojska Polskiego i spełnia podstawowe warunki, takie jak posiadanie polskiego obywatelstwa, pełnoletniość, dobre zdrowie fizyczne i psychiczne, niekaralność oraz niepełnienie innego rodzaju służby wojskowej i nieposiadanie przydziału kryzysowego.

Jest to służba ochotnicza skierowana do polskich obywateli w wieku od 18 do 55 lat (w korpusie szeregowych) oraz do 63 lat dla podoficerów i oficerów. W całym kraju jest już ponad 32 tysiące terytorialsów.

Aby dołączyć do WOT, należy skontaktować się z rekruterem przy pomocy strony internetowej www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

fot. DWOT

szer. Magdalena Mac/3PBOT

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl