fot. PAP/Radek Pietruszka

Szef MON do żołnierzy: Nie są prowadzone żadne działania prowadzące do pozbawienia odpraw mieszkaniowych

Nie są prowadzone żadne działania, które mogłyby doprowadzić do pozbawienia żołnierzy wypłat odpraw mieszkaniowych; zawsze będę troszczył się o dobro „wojskowej rodziny” – oświadczył szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, w liście skierowanym do żołnierzy Wojska Polskiego.

Szef MON podkreślił w liście opublikowanym w środę przez resort obrony, że Wojsko Polskie jest fundamentem systemu bezpieczeństwa ojczyzny.

„Dzięki Wam Polacy czują się bezpiecznie, a Polska ma opinię pewnego sojusznika” – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1394989736389976071

Zaznaczył, że jest to rezultatem żołnierskiego profesjonalizmu, zaangażowania oraz wysokich umiejętności, prezentowanych podczas działań w kraju i na misjach zagranicznych.

„Moim priorytetem jest, aby WP było nowoczesne i efektywne. Jedną z podstaw i kluczowych kwestii jest zapewnienie żołnierzom odpowiednich warunków pełnienia służby. Dlatego z uwagą wsłuchuję się w głosy płynące zarówno z korpusu oficerów, podoficerów, jak i szeregowych” – zaznaczył Błaszczak.

„Dzięki temu wiem, że wiele niepokoju wzbudzają kwestie związane z przepisami emerytalnymi, w tym dotyczące odpraw mieszkaniowych” – dodał minister.

Zapewnił, że nie są prowadzone żadne działania, które mogłyby doprowadzić do pozbawienia żołnierzy tych należności.

„Nie planujemy również ograniczeń ani cięć wydatków, które skutkowałby ich obniżeniem” – zaznaczył.

„Wojskowy system emerytalno-socjalny nie zmieni się na niekorzyść żołnierzy Wojska Polskiego tak długo, jak długo będę Ministrem Obrony Narodowej. Zawsze będę troszczył się o dobro >>wojskowej rodziny<<„ – zadeklarował Błaszczak.

PAP

drukuj