fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Minister M. Błaszczak przekazał zestaw rakietowy Poprad 15. Pułkowi Przeciwlotniczemu

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak przekazał dziś zestawy rakietowe Poprad 15. Gołdapskiemu Pułkowi Przeciwlotniczemu. Poprad to zestaw obrony przeciwlotniczej bardzo krótkiego zasięgu. Służy do wykrywania, rozpoznania i niszczenia celów powietrznych na bliskich odległościach i małych wysokościach.

To dobra inwestycja – wskazywał w swoim wystąpieniu szef MON Mariusz Błaszczak.

– Przekazałem najnowocześniejszy sprzęt, zestawy rakietowe Poprad. Sprzęt, który będzie służył obronności  Rzeczypospolitej Polskiej. Sprzęt, który trafił na wyposażenie bardzo doświadczonego wojska, jakim niewątpliwie są żołnierze z 15. Pułku Przeciwlotniczego, a więc to jest dobra inwestycja, aby ten sprzęt właśnie trafił do województwa warmińsko-mazurskiego na wschodnią flankę NATO, w miejscu, w którym zapewni bezpieczeństwo Polsce i Polakom – powiedział szef resortu obrony narodowej.

Minister obrony podkreślał też, że zestawy rakietowe Poprad są produkowane przez Polską Grupę Zbrojeniową. W tym roku Wojsko Polskie otrzyma kolejnych 9 takich zestawów. Do 2021 roku armia ma otrzymać ich 77.

Całkowity koszt zawartej umowy, która obok dostaw sprzętu wojskowego, obejmuje również pakiet szkoleniowy w zakresie eksploatacji, napraw i remontów dostarczonych wyrobów, wynosi ponad 1 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl