fot. PAP/Roman Zawistowski

Min. M. Błaszczak: Chcemy zbudować potężne Siły Zbrojne RP

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wskazał, że jednym z priorytetów rządu jest w tej chwili budowanie potężnych Sił Zbrojnych RP. Zaznaczył, że odbywa się to poprzez realizację kilkudziesięciu programów modernizacyjnych.

Do najważniejszych programów modernizacyjnych należą m.in. dostawy samolotów F-35, czołgów Abrams oraz wdrażanie systemów ochrony powietrznej Patriot i Narew.

W ocenie Mariusza Błaszczaka na bezpieczeństwie kraju nie można oszczędzać. Rosja musi wiedzieć, że ewentualny atak na Polskę jest dla niej nieopłacalny.

– W przeciwieństwie do obecnej opozycji mamy pewną świadomość, że na naszym bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Stawiamy sobie ambitne cele, chcemy zbudować potężne Siły Zbrojne Rzeczypospolitej. Zależy nam, żeby Putin ze swoim aparatem zła wiedział, że atak na Polskę jest dla niego całkowicie nieopłacalny, a jego zwycięstwo w takiej wojnie jest niemożliwe – mówił szef MON podczas wystąpienia w Sejmie.

W przyszłym roku wydatki budżetowe na obronność wyniosą 97 mld złotych. Środki będą przeznaczone m.in. na rozbudowę jednostek wojskowych na wschodzie kraju.

Na terenie 18. Dywizji Zmechanizowanej powstaną nowe garaże oraz budynki koszarowe. Przygotowywane będą również lotniska dla samolotów F-35 oraz poligony dla artylerii dalekiego zasięgu HIMARS.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl