PAP/Artur Reszko

Min. M. Błaszczak: Polska musi dziś uczyć się walczyć z dezinformacją, która służy interesom agresora

Minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, powiedział, że Polska musi dziś uczyć się walczyć z dezinformacją, która służy interesom agresora. Minister otworzył w Starostwie Powiatowym w Sokółce konferencję pt. „Granica Dezinformacji”.

W swoim wystąpieniu Mariusz Błaszczak podkreślał, że naszym zadaniem jest zbudowanie silnego Wojska Polskiego, aby agresor nie zdecydował się zaatakować naszej ojczyzny, ale także przeciwdziałanie zagrożeniom w przestrzeni informacyjnej.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1530169260441579523

Szef MON mówił, że musimy być przygotowani do obnażania fake newsów i dezinformacji, aby pokazywać, że służą one interesom wroga.

– Informacja w dzisiejszych czasach rozchodzi się błyskawicznie, niezwykle szybko. To jest oczywiście konsekwencja mediów społecznościowych, powszechnego dostępy do tych mediów. Z tego wynikają wielkie korzyści, ale też są zagrożenia, o których należy pamiętać i którym należy przeciwdziałać. Te zagrożenia to fake newsy, to dezinformacja, to kłamstwa, które są przedstawiane jako prawda. Musimy być przygotowani do tego, żeby obnażać tego typu kłamstwa, żeby pokazywać, że służą one interesom agresora. Nie jest to łatwe – zaznaczył minister.

Mariusz Błaszczak przypomniał, że w celu przeciwdziałania dezinformacji do życia powołane zostało Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej.

Jednym z podstawowych zadań tego think-tanku utworzonego przy Akademii Sztuki Wojennej jest przeciwdziałanie zagrożeniom płynącym z infosfery.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl