PAP/Tomasz Gzell

Szef MON w Legionowie: Wojsko polskie musi być liczniejsze

Wojsko polskie musi być liczniejsze – powiedział w Legionowie minister obrony Mariusz Błaszczak. Zachęcał do wstąpienia w szeregi polskiej armii.

Szef MON-u w niedzielę wziął udział w pikniku wojskowym z okazji 100. rocznicy nadania nazwy miastu Legionowo. Podczas uroczystości wręczył złote medale za zasługi dla obronności kraju.

Minister Mariusz Błaszczak podkreślał, że wojsko polskie nie może się „ograniczać”, tak jak to miało miejsce w Legionowie. Przypomniał, że w 2011 roku zlikwidowano tam Pierwszą Warszawską Dywizję Zmechanizowaną im. Tadeusza Kościuszki.

– To była decyzja rządu koalicji PO-PSL. To był zasadniczy błąd. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, w którym jestem ministrem obrony narodowej, rozwija wojsko polskie. Rozwijamy również liczebnie wojsko polskie. Na festynie też jest namiot w ramach kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, gdzie każdy z Państwa będzie mógł zapoznać się z warunkami służby w wojsku polskim. Zachęcam do tego, żeby związać swoją przyszłość z wojskiem polskim. Są różne formy służby w wojsku polskim – zaznaczył szef MON.

W programie pikniku wojskowego znalazły się m.in. pokazy uzbrojenia, koncerty oraz wojskowa grochówka.

RIRM

drukuj