fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. M. Błaszczak: PO rozpoczyna realizację programu „Piniendzy nie ma i nie będzie”

PO rozpoczyna realizację programu „Piniendzy nie ma i nie będzie”. Zawsze zasłaniała się kryzysem albo złą koniunkturą, a teraz wymyślają dziurę budżetową w projekcie budżetu, do którego mieli wgląd od kilku miesięcy – napisał szef MON, Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że „rząd PiS zawsze jest w stanie znaleźć pieniądze na wojsko, programy socjalne, infrastrukturę czy zdrowie nawet pomimo pandemii i wojny na Ukrainie.

„PO zawsze zasłaniała się kryzysem albo złą koniunkturą. Teraz wymyślają dziurę budżetową w projekcie budżetu, do którego mieli wgląd od kilku miesięcy. To nie dziura budżetowa, tylko dziura w ich kompetencjach do rządzenia” – napisał minister Mariusz Błaszczak na Platformie X.

W środę Ministerstwo Finansów w komunikacie o szacunkowym wykonaniu budżetu państwa w okresie styczeń – wrzesień 2023 roku podało, że deficyt budżetu na koniec września br. wyniósł 34,7 mld złotych.

Politycy opozycyjni, także z KO, odnosząc się m.in. do tych danych, mówią o „dziurze Morawieckiego”.

„Musimy wprowadzić autopoprawką do budżetu pierwsze nasze konkrety, czy na podwyżkę dla nauczycieli i kwotę wolną” – deklarowała w TVN24 wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej, Izabela Leszczyna.

„Dzień po utworzeniu nowego rządu jesteśmy w stanie zdjąć blokadę z KPO” – dodała.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl