PO domaga się odwołania marszałka Kuchcińskiego

Platforma Obywatelska domaga się odwołania marszałka Marka Kuchcińskiego. Sejm zajmie się tym wnioskiem już w najbliższą środę.

– Uważamy, że obok zawieszenia tego protestu, ważny jest wniosek, który składamy – wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego, którego zła aktywność, popełniane błędy, zła organizacja pracy Sejmu, zawieszenie Michała Szczerby. Ta aktywność doprowadziła do konfliktu – mówił tuż po decyzji o zawieszeniu protestu sejmowego lider PO Grzegorz Schetyna.

Politycy PO zarzucają marszałkowi Kuchcińskiemu, że w pracach nad tegorocznym budżetem złamał przepisy i „pozbawił posłów opozycji możliwości skutecznego wypełniania obowiązków poselskich”. W swoim wniosku piszą, że w czasie tych prac „naruszone zostały zasady demokratycznego państwa prawa, w tym przede wszystkim zasada zaufania obywateli do państwa i stanowionego przez nie prawa”. PO proponuje, by miejsce Marka Kuchcińskiego w fotelu marszałka zajął poseł Rafał Grupiński. Prawo i Sprawiedliwość ma jednak odpowiednią liczbę posłów, aby wniosek o odwołanie marszałka zablokować.

To wniosek nieracjonalny, a wręcz kabaretowy – podkreślał Jarosław Kaczyński.

–  Co do tego, że będzie dalej marszałkiem, nie ma żadnych wątpliwości – powiedział Jarosław Kaczyński.

Sejm zajmie się wnioskiem o odwołanie marszałka Kuchcińskiego już w najbliższą środę.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl