fot. PAP/Piotr Polak

Min. J. K. Ardanowski: Nie chcemy, by wieś się wyludniła

Nie chcemy, by wieś się wyludniła – powiedział w Glinicach (Mazowieckie) minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Według niego mieszkańcy wsi powinni móc korzystać ze wszystkiego, co oferuje im cywilizacja XXI wieku.

„Te działania, które podejmujemy (…) mają na celu zwiększyć opłacalność produkcji rolniczej. Żeby ci rolnicy, którzy zajmują się uczciwie pracą, żeby te swoje produkty mogli sprzedawać za przyzwoitą cenę” – powiedział Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania z rolnikami.

Dodał, że „my rolnicy, którzy się najbardziej narobimy w tym całym łańcuchu od pola do stołu, najmniej mamy z tego, za co płaci na końcu konsument”.

„Chodzi o to, żeby to, za co płacą na końcu konsumenci na półce, było sprawiedliwie podzielone: na rolników, producentów, przetwórców i na handel i dystrybucję. Te wszystkie działania, które podejmujemy temu służą” – zapewnił minister rolnictwa.

Dodał, że każde gospodarstwo ma prawo istnieć.

„Szczególną troską i opieką otaczamy gospodarstwa mniejsze. One nie dają może wielkiej produkcji żywności, ale dają przede wszystkim bardzo wysokiej jakości produkcję żywności. A jednocześnie dają środki do utrzymania w części lub całości dla rodzin rolniczych” – powiedział Krzysztof Jurgiel.

Zaznaczył, że „nie chcemy by wieś się wyludniła”.

„Chcemy, żeby na wsi ludzie mieli prawo mieszkać, jeśli sobie tę wieś wybiorą jako miejsce do życia, do realizacji swoich marzeń, żeby mogli korzystać z tego wszystkiego co cywilizacja XXI wieku im oferuje” – akcentował minister rolnictwa.

Podkreślił, że „dlatego te działania, które podjął premier Morawiecki, rząd Prawa i Sprawiedliwości w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju są również bardzo mocno dedykowane obszarom wiejskim”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl