fot. PAP/Darek Delmanowicz

Mija termin rozliczenia z fiskusem

W piątek 30 kwietnia mija termin składania rozliczeń podatkowych. Ministerstwo Finansów poinformowało, że w tym roku nie będzie przesunięcia terminu. Warto pamiętać, by przekazać 1 % podatku na organizację pożytku publicznego. Wśród takich podmiotów jest Fundacja Nasza Przyszłość.

To już ostatnie dni na złożenie PiT-u. Dokument możemy wysłać pocztą, wypełnić przez internet albo przynieść osobiście do urzędu skarbowego. Pracownicy skarbówki zachęcają, aby w czasie pandemii korzystać z rozliczeń online.

– Wchodzimy na stronę podatkigov.pl, logujemy się do usługi „Twój e -PIT” i tam czeka nasze zeznanie. Wystarczy albo je zatwierdzić w takiej formie, jakiej my przygotowaliśmy, albo dopisać informacje od siebie – zaznaczył Radosław Hancewicz z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Wypełniając PIT warto pamiętać o wsparciu organizacji pożytku publicznego.

– W momencie, kiedy wypełniamy nasze zeznanie, to jest w zeznaniu PIT odpowiednia rubryka, w której wystarczy wskazać KRS organizacji pożytku publicznego, której chcemy przekazać ten nasz 1% podatku – dodał Radosław Hancewicz.

Z roku na rok rośnie liczba tych, którzy wspierają organizacje pożytku publicznego.

– Co roku wspólnie z żoną przekazujemy 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Oczywiście, że warto wspierać. Sami decydujemy komu pomagamy. Nic to nas nie kosztuje – wskazał Paweł Szypcio, radny Rady Miejskiej w Mońkach.

Wśród organizacji pożytku publicznego, które możemy wesprzeć jest Fundacja Nasza Przyszłość.

– Od 7 lat Fundacja Nasza Przyszłość jest instytucją pożytku publicznego. Dzięki 1% podatku przekazanego nam, udało się zrealizować wiele pożytecznych i ciekawych inicjatyw w zakresie edukacji, kultury i mediów – mówił Szymon Cieślar z Fundacji „Nasza Przyszłość”.

Fundacja oferuje także pomoc podatnikom w wypełnieniu PIT-ów.

– Jeżeli potrzebna jest jakakolwiek pomoc, czy to wypełnienie PIT-u, czy chcieliby się Państwo dowiedzieć się o podatku, który został do nas przekazany – można z nami kontaktować się telefonicznie – dodał Szymon Cieślar.

Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej Fundacji i portalu Radia Maryja [tutaj]. Aby wesprzeć Fundację Nasza Przyszłość należy w odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS: 0000091141.

 Ostateczny termin na rozliczenie się z fiskusem mija 30 kwietnia.

TV Trwam News

drukuj