31 stycznia mija termin wysłania PIT-11 przez małe firmy

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie przypomina, że niedługo mija termin wysłania druku PIT-11 przez małe firmy.  

Firma rozliczająca nie więcej niż pięciu pracowników ma obowiązek wysłać PIT-11 w formie papierowej do 31 stycznia. Jeżeli wybierze formę elektroniczną, ma czas na przekazanie informacji do urzędu skarbowego – tak jak pozostali pracodawcy – drogą elektroniczną dzięki systemowi e-Deklaracje do końca lutego następującego po roku podatkowym.

Obowiązek sporządzenia PIT-11 mają płatnicy, którzy dokonywali w ciągu roku wypłat m.in. ze stosunku pracy, umowy o dzieło, zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, stypendiów oraz emerytur i rent z zagranicy.

PIT-11 stanowi podstawową informację o przychodach, dochodach, kosztach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych. Stanowi również podstawowe źródło wiedzy niezbędnej do sporządzenia zeznań rocznych, takich jak PIT-37 czy PIT-36.

TV Trwam News/RIRM/ŁB

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl