fot. PAP/Tomasz Gzell

MGMiŻŚ: Polska i Zjednoczone Emiraty Arabskie podpisały pierwszą umowę o transporcie morskim

Polska i Zjednoczone Emiraty Arabskie podpisały pierwszą umowę o transporcie morskim. Uroczystość odbyła się w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie. W wydarzeniu udział wzięli: szef resortu Marek Gróbarczyk oraz minister infrastruktury i rozwoju Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

To historyczne wydarzenie – powiedział minister Marek Górbarczyk. Jak stwierdził, to pierwsza umowa o swobodnej żegludze, o ułatwieniu w transporcie, ułatwieniach celnych pomiędzy naszymi krajami, portami i operatorami.

Minister Abdullah Belhaif Al Nuaimi przyznał, że jest to jedno z najważniejszych porozumień, które Zjednoczone Emiraty Arabskie zawarły w tej sprawie.

– Jesteśmy zdeterminowani, by współpracować z Polską przy konkretnych projektach, czego wyrazem jest ta podstawa prawna w postaci umowy – współpraca techniczna, współpraca handlowa, która będzie budowana na bazie tej umowy, wymiana handlowa. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich jesteśmy przekonani, że wnosimy ważny wkład w budowę społeczności międzynarodowej wokół współpracy w zakresie transportu morskiego – zaznaczył Abdullah Belhaif Al Nuaimi.

Minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk powiedział, że nie jest to pierwsza wizyta ministra infrastruktury i rozwoju Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce. Przyznał, że mamy bogatą historię współpracy.

RIRM

drukuj