MEiN zapewni komputery ukraińskim dzieciom

Dzieci z Ukrainy, które uczą się zdalnie otrzymają sprzęt komputerowy. Pomoc jest realizowana w ramach akcji „Szkoła dla was”. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że już 150 tys. dzieci uchodźców z Ukrainy podjęło naukę w polskich szkołach.

Duża liczba dzieci korzysta jednak z nauki zdalnej w systemie ukraińskim. Do tego zaś potrzeba komputerów. Uciekając przed wojną, uchodźcy niekiedy nie zdążyli zabrać ich ze sobą. Z tego powodu Ministerstwo Edukacji wraz z partnerami – m.in. Pocztą Polską – prowadzi akcję „Szkoła dla was”, w ramach której zbierany jest używany sprzęt komputerowy.

– Zebraliśmy już kilka tysięcy sztuk używanego sprzętu komputerowego, który dzięki współpracy wszystkich obecnych na konferencji jest czyszczony, a następnie, za pośrednictwem współpracujących z nami fundacji, zwłaszcza Fundacji Wolność i Demokracja (a partnerem jest również Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Fundacja Przyjaciel Misji), sprzęt będzie dystrybuowany wszystkim dzieciom Ukraińskim, które będą potrzebować sprzętu w celu łączenia się z klasami ukraińskimi – mówił minister Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej.

Szef resortu edukacji i nauki poinformował też, że chęć podjęcia pracy w polskich szkołach wyraziło już 3,5 tys. nauczycieli z Ukrainy. Ponad tysiąc osób uczestniczy w podstawowym kursie języka polskiego. Do pomocy zgłosiło się też ok. tysiąca wolontariuszy. Pomogą oni m.in. w prowadzeniu oddziałów przygotowawczych.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl