fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

MEiN: W 96,8 proc. szkół podstawowych uczniowie klas I-III uczą się stacjonarnie

W 13 438 szkołach podstawowych w klasach I-III nauka w poniedziałek była prowadzona w trybie stacjonarnym – poinformowało MEiN. Podało, że chodzi o 96,8 proc. szkół podstawowych w 15 województwach. W 71 podstawówkach w klasach I-III nauka odbywała się w trybie zdalnym, a w 371 w trybie mieszanym.

Statystyka obejmuje 15 województw, wyłączając woj. warmińsko-mazurskie, w którym faktycznie od zeszłego poniedziałku 1 marca nauka prowadzona jest tylko zdalnie.

Ministerstwo Edukacji i Nauki podało także, że w trybie stacjonarnym w poniedziałek pracowało 14 945 przedszkoli, czyli 97,7 proc. z nich. W trybie zdalnym pracowało 85 przedszkoli, a 270 w trybie mieszanym. Dane pochodzą z całego kraju – przedszkola czynne są we wszystkich województwach.

Dane te pokazują stan z poniedziałku z godz. 13.00 i pochodzą od kuratorów oświaty.

O przejściu szkoły, przedszkola lub placówki wychowania przedszkolnego na tryb pracy inny niż stacjonarny decyduje organ prowadzący, za zgodą sanepidu, po rozpoznaniu sytuacji epidemicznej w placówce.

MEiN zapewnia, że sytuacja w szkołach podstawowych i w przedszkolach jest monitorowana.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy od 9 listopada uczyli się zdalnie, 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w regionie od 1 marca w woj. warmińsko-mazurskim uczniowie z tych klas uczą się z powrotem zdalnie. W pozostałych 15 województwach najmłodsi uczniowie nadal uczą się w szkołach, choć od przyszłego poniedziałku, 15 marca dołączą do nich uczniowie z woj. pomorskiego, również ze względu na dynamiczny wzrost zakażeń w tym regionie.

Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się zdalnie.

Jesienne zawieszenie zajęć stacjonarnych nie obejmowało przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Przedszkolaki do nauki stacjonarnej wróciły pod koniec maja ub.r.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl