fot. twitter.com

Na maturze egzamin z języka włoskiego

Maturzyści przystąpią dziś po godz. 9.00 do pisemnego egzaminu z języka włoskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze.

Język włoski – podobnie jak języki francuski i hiszpański – należy do języków obcych rzadziej wybieranych na maturze; co roku przystępuje do nich mniej niż po jednym procencie abiturientów.

Chęć zdawania na maturze języka włoskiego na poziomie podstawowym zadeklarowało 203 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Po południu zostanie przeprowadzony pisemny egzamin z włoskiego na poziomie rozszerzonym, czyli nieobowiązkowym; rozpocznie się o godz. 14.00. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarowało 276 tegorocznych absolwentów.

Tegoroczni absolwenci liceów i techników nie są jedynymi, którzy będą dziś pisać egzamin z włoskiego. Razem z nimi piszą go też abiturienci z wcześniejszych roczników: 28 z nich zadeklarowało chęć zdawania tego języka na poziomie podstawowym, a 62 – na poziomie rozszerzonym.

Od lat na pierwszym miejscu w wyborach maturzystów jest język angielski, na kolejnych miejscach zaś są niemiecki i rosyjski; egzaminy z tych języków zostały już przeprowadzone w tej sesji maturalnej. Przeprowadzone zostały już także egzaminy z francuskiego i hiszpańskiego.

PAP/RIRM

drukuj