fot. Monika Bilska

Marsze dla Życia i Rodziny przejdą ulicami polskich miast

Kraków, Łódź, Bełchatów i Biała Podlaska to tylko niektóre miasta, w których odbędą się dziś Marsze dla Życia i Rodziny. Jak informują organizatorzy, marsze są publicznym świadectwem szacunku dla życia i rodziny oraz wyrażeniem oczekiwania zmian społeczno-prawnych, które zapewnią im ochronę.

W Krakowie marsz rozpocznie się o 10.00 na placu Jana Matejki, a zakończy w Parku Jordana. Tam na uczestników czekał będzie szereg atrakcji.

Organizatorzy przedsięwzięcia liczą na liczne uczestnictwo. W ubiegłych latach była to frekwencja rzędu wielu tysięcy – mówi Piotr Podlecki, koordynator krakowskiego marszu.

– Widzimy, że frekwencja zwiększa się z każdym rokiem coraz bardziej. Mamy też dużo propozycji, np. marsz w ubiegłych latach animował zespół muzyki szkockiej. Natomiast w tym roku specjalnie na nasze zaproszenie przyjeżdża też drugi zespół Dragonów Gwardii z Edynburga. To są muzycy, którzy występują w wojskowych oddziałach specjalnych Szkocji. Także będziemy mieli marsz na dwie bardzo duże orkiestry szkockie – zaznacza Piotr Podlecki.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r. Na przestrzeni 13 lat organizacji wydarzenia podjęło się ponad 150 miast i miejscowości. Jego ogólnopolskim koordynatorem jest Fundacja Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Wśród patronów medialnych Marszu dla Życia i Rodziny są Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj