fot. Paweł Palembas

Białystok: w sobotę odbędzie się manifestacja „Białystok dla rodziny”

W sobotę w centrum Białegostoku odbędzie się manifestacja „Białystok dla rodziny”. Inicjatywa ma promować tradycyjne wartości. Tego dnia ulicami miasta ma przejść tzw. „Marsz Równości”.

W ramach wydarzenia „Białystok dla rodziny” organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Zapewniają także, że manifestacja ma charakter bezpartyjny.

Nie godzimy się na promocję środowisk LGBT. Chcemy pokazać, że Białystok popiera tradycyjne wartości – wskazał Marcin Sawicki, organizator wydarzenia.

– Będziemy chcieli reprezentować wartości patriotyczne i przywiązanie do konserwatyzmu, tradycji i do rodziny, której naturalnym owocem jest potomstwo. Nasze zgromadzenie ma miejsce dlatego, że działamy w kontrze przeciwko „marszowi równości”. Niemniej jednak wychodzimy z założenia, że każdy ma prawo do swego zgromadzenia, do manifestacji swoich poglądów. W związku z powyższym, my postanowiliśmy zaprezentować swoje poglądy, aby była jakaś dyskusja, pluralizm w przestrzeni publicznej – mówił Marcin Sawicki.

Marsz równości w Białymstoku budzi kontrowersje. Mimo sprzeciwu tysięcy mieszkańców, prezydent miasta nie zakazał pochodu.

Dlatego też w sobotę i niedzielę odbędą się m.in.: manifestacje i pikniki w obronie rodziny. Zgłoszonych jest ponad 70 tego rodzaju wydarzeń.

RIRM

drukuj