fot. IPN

Marsz na wAKacje! – półkolonie w Muzeum AK

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie zaprasza wszystkich najmłodszych miłośników przygód do spędzenia wyjątkowych wakacji w muzeum. Każdego dnia uczestnicy będą mogli liczyć na ciekawe zajęcia warsztatowe i wycieczki do interesujących miejsc oraz spacery plenerowe po Krakowie.

Dzieci odwiedzą, m.in. Zespół Zarządzania Wsparciem Teleinformatycznym, gdzie poznają najnowsze technologie używane w polskiej armii. Program urozmaicą gry ruchowe i terenowe, podczas których będzie można odkryć tajniki pracy polskich wywiadowców.

Wycieczki do miejsc związanych z najnowszą historią Polski, wizyty w jednostkach wojskowych, zajęcia ruchowe, warsztaty i spacery, a do tego wyjątkowe lekcje historii na ekspozycji muzealnej – to tylko nieliczne propozycje przygotowane przez Muzeum Armii Krajowej w Krakowie dla dzieci. Do udziału w półkoloniach zachęca Piotr Koziarz z muzeum AK w Krakowie.

– Jest to jedyna oferta w Krakowie, jako jedyne muzeum oferujemy półkolonie. To jest po pierwsze bardzo dobra forma edukacyjna, ponieważ dzieci nie tylko będą miały zapewnioną rozrywkę, ale też trochę wyniosą z tych naszych warsztatów, oprócz tego opiekujemy się dziećmi również jeżeli chodzi o prozaiczne rzeczy, np. catering, więc generalnie można zostawić tutaj dziecko, dużo wyniesie od nas – powiedział Piotr Koziarz.

Dzieci będą mogły zobaczyć niezwykłe maszyny z II wojny światowej, wcielić się w rolę młodych konspiratorów oraz poznać losy wybranych bohaterów. Piotr Kosiarz dodaje, że głównie chodzi o to, żeby edukować dzieci w tym zakresie, którego nie ma w szkołach.

– Lekcje historii coraz mniej zajmują w szkole, a wiemy jak to jest ważne, więc my tutaj nadrabiamy tę lukę, która trochę w szkołach się wytwarza, tzn. tej lekcji o bieżącej historii –  zaznaczył Piotr Kosiarz.

Zajęcia odbywają się w godzinach 8.00-16.00. Więcej informacji na stronie internetowej Muzeum Armii Krajowej.

 

 

Tv Trwam News/RIRM

drukuj