fot. episkopat.pl

Kraków: rodziny dzieci utraconych pielgrzymowały do sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie spotkali się dziś uczestnicy II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin Dzieci Utraconych. Spotkanie modlitewne rozpoczęła uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. bp Janusz Mastalski, ordynariusz pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

W planie wydarzenia znalazły się też adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego i akt zawierzenia zmarłego dziecka.

Pielgrzymka była skierowana do wszystkich rodzin, które utraciły swoje dzieci – powiedział Piotr Guzdek, koordynator ds. pogrzebów dzieci martwo urodzonych w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka.

– Przez udział w tej pielgrzymce mogą dopełnić pożegnania się ze zmarłym dzieckiem, ale też zarazem zawiązać nowy etap relacji i obecności tego dziecka w rodzinie – tłumaczył Piotr Guzdek.

Pielgrzymkę zorganizowało m.in. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie i Duszpasterstwo Rodziców Dzieci Utraconych. Patronat nad wydarzeniem objął ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

RIRM

drukuj