Marek Jurek: jedność prawicy doprowadziła do wygranych wyborów

Nie byłoby absolutnej większości prawicowej w Sejmie, gdyby nie jedność – stwierdził były marszałek Sejmu Marek Jurek, Prezes Prawicy RP. W programie Polski Punkt Widzenia w TV Trwam odniósł się on m.in. do przesłanek, które wpłynęły na wynik tych wyborów.

Marek Jurek podkreślił, że Polskie społeczeństwo miało już dosyć dotychczasowej propagandy rządu PO-PSL i braku odpowiednich działań ze strony sprawujących władzę.

– Polacy zobaczyli brak działania, brak strategii narodowej w kluczowych momentach, np. kryzysu finansowego, niepewnej sytuacji międzynarodowej, kryzysu demograficznego. To prowadziło donikąd, ale społeczeństwo odpowiednio zareagowało. Druga rzecz to jednoznaczna ocena przeszłości. Formacja wywodząca się z PRL definitywnie schodzi z forum publicznego. Trzecia sprawa to zdecydowana reakcja narodowa przeciwko wszelkim formą nienawiści i pogardy antykatolickiej. Te wszystkie straszenia, orędowanie za republiką bezwyznaniową, te wypowiedzi Palikota i bardzo ceniącej go pani Kopacz – to wszystko przyniosło fatalne dla nich skutki – stwierdził prezes Prawicy RP.   

W kwestiach rozwoju społecznego Marek Jurek zwrócił uwagę na odpowiednią ochronę podstawowych praw człowieka, które wynikają nie z kwestii światopoglądowych, a prawa naturalnego osoby ludzkiej.

– To nie jest kwestia poglądowa. To jest prawo podstawowe. Jeżeli dobrze to poustawiamy – tak jak Ojciec Święty powiedział niedawno w Rio de Janeiro – czyli rodzina, życie, wychowanie, bezpieczeństwo, jeżeli pokażemy, że to są wartości, które muszą być traktowane, jako nadrzędne, konstytucyjne, jako prawa człowieka, to dobrze ukierunkujemy rozwój społeczny – wskazał Marek Jurek.

Prezes Prawicy RP poruszył także temat obrony życia i propozycji prawnych, które miałyby ją zapewnić. Wyraził nadzieję na współpracę nowego rządu dotyczącą stanowienia odpowiedniego prawa w tej dziedzinie.

Więcej w Polskim Punkcie Widzenia

RIRM

 

 

drukuj