fot. PAP/Policja

Internauci chcą reakcji rządu ws. dopalaczy

Internauci domagają się od rządu Ewy Kopacz podjęcia aktywnej walki z tzw. dopalaczami. Na stronie internetowej CitizenGo, można złożyć swój podpis pod petycją w tej sprawie.

Autorzy listu wskazują, że dotychczasowe działania są nieskuteczne, a nowe przepisy mogą ponownie okazać się  niewystarczające.

Domagamy się radykalnego działania, a nie tylko zabawy urzędniczo-legislacyjnej – podkreśla Małgorzata Korzekwa, menadżer CitizenGo w Polsce.

– Przypominamy, że w tej sprawie potrzeba zarówno współpracy z Ministerstwem Zdrowia, jak i z Ministerstwem Edukacji Narodowej. To nie jest tylko sprawa zdrowia i jego profilaktyki, ale przede wszystkim sprawa wychowania. Uważamy, że także policja powinna maksymalnie utrudnić, a nawet uniemożliwić dostęp do tych środków. Przypominamy także o tym, jak zapobiegać problemom z dopalaczami. Tutaj cytujemy eksperta w tej dziedzinie, panią Justynę Kordowiecką, która jasno stwierdza, że najlepszą metoda walki z dopalaczami jest profilaktyka, czyli okazywanie zainteresowania życiem dziecka, okazywanie mu miłości, dobry kontakt z dzieckiem, a także wspieranie dziecka i zdrowa dyscyplina. Kochamy i wymagamy – tłumaczy Małgorzata.

Do tej pory pod listem na stronie CitizenGo podpisało się ponad 10 tys. osób. Podpisy składa się pod adresem www.citizengo.org/pl/stop-dopalaczom-apel-do-rzadu .

RIRM

 

drukuj