fot. PAP

Małgorzata Wassermann przeciwna przesłuchaniu rosyjskich biegłych

Mecenas Małgorzata Wassermann, córka śp. posła Zbigniewa Wassermanna, sprzeciwia się przesłuchaniu przez prokuraturę w charakterze świadków 25 rosyjskich biegłych.

Chodzi o biegłych, którzy 11 kwietnia 2010 roku wykonali sekcje zwłok 29 ofiar katastrofy smoleńskiej. Wniosek o pomoc prawną w tej sprawie ma zostać skierowany do odpowiednich organów Federacji Rosyjskiej.

Jak powiedziała Małgorzata Wassermann, wniosek ten został napisany niezgodnie z przepisami.

W  tym tygodniu kończę wysyłać pismo procesowe do prokuratury, w którym absolutnie sprzeciwiam się przesłuchaniu tych osób w charakterze świadków. Jest to całkowite pogwałcenie przepisu kodeksu postępowania karnego, który mówi o tym, że nie wolno przesłuchać jako świadka osoby, co do której istnieją podstawy do tego, aby ją przesłuchać i postawić jej zarzut jako osoby podejrzanej. Ja uważam, że w przypadku lekarza, który wykonywał sekcję mojego ojca, istnieje absolutnie wystarczający materiał do tego, aby taki zarzut postawić – argumentowała Małgorzata Wassemann.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie od lipca prowadzi śledztwo ws. nieprawidłowości w dokumentacji medycznej ofiar katastrofy smoleńskiej.

Rzecznik prokuratury poinformował, że chodzi o „nieujawnienie w tej dokumentacji obrażeń, które były i o ujawnienie takich, których w rzeczywistości nie było”.

RIRM

drukuj