fot. sxc.hu

Katowice: akt oskarżenia przeciwko brutalnemu gangowi narkotykowemu

Prokuratura skierowała do sądu w Piotrkowie Trybunalskim akt oskarżenia przeciwko 14 osobom powiązanym ze zorganizowaną grupą przestępczą lub do niej należącym. Według oskarżyciela, przestępcy mieli wprowadzać do obrotu narkotyki i środki psychotropowe oraz dokonywać napadów i rozbojów.

Śledztwo w tej sprawie prowadził prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Oskarżono 14 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej lub powiązania z nią.

„Grupa miała wprowadzać do obrotu znaczne ilości narkotyków w postaci marihuany, amfetaminy, tabletek ecstasy oraz haszyszu. Kierowanie grupą prokurator przypisał Konradowi S., który miał skłonności do brutalnych zachowań i wymuszał bezwarunkowe posłuszeństwo” – podał Dział Prasowy PK.

Gang Konrada S. – według prokuratury – działał od połowy 2011 r. do końca 2016 r. w takich wsiach jak Unewel, Antoniówka, Studzianki oraz w Tomaszowie Mazowieckim i innych miejscowościach na terenie województwa łódzkiego oraz w Wielkiej Brytanii.

„Działalność grupy koncentrowała się głównie na obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Członkowie dokonywali także planowanych i nadzorowanych przez Konrada S., kradzieży, rozbojów – także z użyciem broni palnej” – podała prokuratura.

Oskarżonym przypisuje się także udział w przemycie narkotyków i psychotropów z Holandii oraz Niemiec.

„W popełnianie tych przestępstw były angażowane również osoby działające poza strukturami zorganizowanej grupy przestępczej, które zostały objęte aktem oskarżenia” – poinformowała PK.

Wobec 9 z 14 osób do czasu skierowania aktu oskarżenia przebywało w areszcie śledczym. Pozostałe osoby objęte są policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju, wpłaciły też poręczenia majątkowe. Oskarżonym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj