fot. pixabay.com

Małe i średnie firmy mają tylko miesiąc na podpisanie umów z instytucjami finansowymi ws. zarządzania PPK

Niecały miesiąc pozostał małym i średnim firmom na podpisanie umów z instytucjami finansowymi w sprawie zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Termin mija 27. października. Data ta dotyczy blisko 20 tys. średnich firm zatrudniających 2 mln pracowników. A także prawie 58 tys. małych firm, w których pracuje 1 mln 700 tys. osób.

Zdaniem ekspertów to właśnie w tym miesiącu najwięcej firm zawrze umowy. Polski Fundusz Rozwoju i samorządowcy organizują regionalne konferencje pod hasłem „PPK blisko Ciebie”. Spotkania świata biznesu, przedsiębiorców i instytucji mają na celu m.in. zachęcać do udziału, jak i wyjaśnić ideę Pracowniczych Planów Kapitałowych.

W krakowskiej konferencji uczestniczył prezes PFR Portal PPK Robert Zapotoczny. Jak mówił Małopolska jest liderem partycypacji. Zauważył, że rośnie liczba osób w PPK.

– Ta idea jest już bliska Małopolsce. Muszę powiedzieć, że Małopolska  jest naprawdę jednym z liderów partycypacji i powiem, że w Małopolsce partycypacja pierwszej fazy zbliża się do 40 proc., przekracza 37 i kilka dziesiątych proc. Liderami są firmy zarówno zagraniczne, jak i polskie bądź to z branży takiej jak paliwowa czyli BP, bądź z firm polskich. Możemy powiedzieć, że Comarch jest firmą, która ma bardzo wysoką partycypacje  – dodał Robert Zapotoczny.

Konferencje o PPK odbyły się we wszystkich województwach. Planowane są kolejne spotkania. Liczba osób objętych w Polsce Pracowniczymi Planami Kapitałowymi w ub. miesiącu przekroczyła 1 mln osób. Zgromadzono środki w wysokości ponad 2 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl