Będzie rozporządzenie ws. kredytów dla firm skupujących zboże i owoce miękkie – do 40 mln zł na 2 proc. na 18 miesięcy, resztę dopłaci państwo

Pracujemy nad rozporządzeniem ws. kredytów obrotowych dla firm skupujących zboże i owoce miękkie od polskich rolników: do 40 mln zł na 2 proc. na 18 miesięcy; resztę dopłaci państwo – zapowiedział w piątek minister rolnictwa i rozwoju wsi, Robert Telus.

Według szacunków resortu rolnictwa w pierwszym kwartale tego roku nadwyżka zboża na polskim rynku wynosiła od 3,5 do 4 mln ton. Rząd pracuje, by wyeksportować ją przed nadchodzącym sezonem tak, by zwolniło się miejsce w magazynach.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Robert Telus, poinformował, że rząd przygotowuje rozporządzenie ws. kredytów obrotowych dla firm skupujących zboże i owoce miękkie. Ma być to oferta, która uzupełni podjęte do tej pory działania na rzecz pomocy rolnikom.

Będzie to kredyt oprocentowany na 2 proc., z maksymalną kwotą 40 mln zł i okresem kredytowania do 18 miesięcy. (…) Małe firmy, które skupowały od polskiego rolnika, są zasypane. Dlatego chcemy pomóc małym firmom, żeby miały środki na zakup od rolnika w nowej żniwnej, zbożowej perspektywie – zapowiedział szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi.

Minister pytany o to, kiedy rozporządzenie wejdzie w życie, odpowiedział, że decyzja już zapadła, ale Polska musi poczekać na notyfikację w Brukseli.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl