PiS chce wzmocnienia pozycji kredytobiorców

Jak powiedział prezes tej partii Jarosław Kaczyński, dziś dochodzi do sytuacji, kiedy rodziny tracą dom a i tak dalej muszą spłacać kredyt.

Mówiąc o sytuacji „frankowiczów” Prezes PiS stwierdził, że potrzebne są rozwiązania, które stworzyłyby sytuację bardziej symetryczną jeżeli chodzi o uprawnienia kredytobiorców i placówek udzielających pożyczek.

Jednocześnie przyznał, że jest gotowy w tej kwestii do współpracy z premier Ewą Kopacz.

– Jesteśmy gotowi rozmawiać o różnych rozwiązaniach, zarówno o nowych konstrukcjach tzw. „wakacji” jeżeli chodzi o spłatę rat kredytu, jak i o rozwiązaniach polegających na przewalutowaniu, czyli tzw. korytarzu walutowym. Są różne możliwości, które w istocie sprowadzają się do tego, żeby pozycja pożyczającego była mocniejsza – powiedział Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński zwrócił się także do premier Ewy Kopacz o upublicznienie rządowego raportu nt. sytuacji ZUS-u. Jak dodał Polacy mają prawo do wiedzy w tej sprawie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kontrola wykazała bardzo poważne nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu informatycznego. Wydano na niego 3 mld zł.

RIRM

drukuj