PiS domaga się od NIK zbadania sprawy portalu [email protected]

Wczoraj jeden z dzienników ujawnił, że resort pracy wydał prawie 50 mln zł na portal internetowy [email protected], który przeznaczony jest dla osób bezdomnych i szukających pomocy. Dzisiaj PiS złożyło do Najwyższej Izby Kontroli wniosek w tej sprawie.

Serwis [email protected] oferuje m.in. możliwość składania elektronicznych wniosków, ale jest ona dostępna jedynie dla tych internautów, którzy posiadają podpis elektroniczny lub zaufany profil na platformie ePUAP.

Do tej pory za pośrednictwem portalu zostało złożonych zaledwie kilkadziesiąt wniosków.

PiS chce, aby Najwyższa Izba Kontroli zbadała celowość, rzetelność, gospodarność i legalność wydania pieniędzy na portal [email protected] Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS, zauważa, że serwis jest kpiną ze strony rządu.

– Przecież to rzecz zupełnie niespotykana, aby ludzie, którzy są pozbawieni środków do  życia byli w stanie zadbać o podpis elektroniczny, wyłożyć kilkaset złotych na ten podpis elektroniczny, a potem jeszcze zapłacić za dostęp do internetu i korzystać z portalu internetowego. To już jest przejaw kompletnego braku właśnie empatii i zorientowania w sytuacji, w jakiej żyją ludzie. Minister Kosiniak-Kamysz czy premier Donald Tusk oderwali się od rzeczywistości, kompletnie oderwali się od rzeczywistości – podkreślał Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS.

Mariusz Błaszczak poinformował też, że złoży wniosek, aby sprawą pieniędzy wydanych na portal [email protected] zajęła się również sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl