fot. twitter.com

Majątek Sławomira N. w rękach CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne odnalazło ukryty majątek Sławomira N., byłego ministra transportu w rządzie PO-PSL. CBA zabezpieczyło cztery miliony złotych w gotówce w różnych walutach oraz dwa mieszkania o wartości dwóch milionów złotych, a także luksusowy samochód.

Sławomir N. został zatrzymany w lipcu. Jest podejrzany o korupcję, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz pranie brudnych pieniędzy. Miał się tego dopuszczać, pełniąc funkcję szefa ukraińskiej agencji drogowej. Przyjmował łapówki za zlecanie budowy dróg na Ukrainie. Miał też żądać łapówek od biznesmenów szukających przychylności ukraińskich władz. CBA ujawniło majątek o łącznej wartości ponad 6 milionów złotych pochodzący z przestępczej działalności Sławomira N.

– To zarówno 4 mln zł w gotówce, jak również 2 mln zł, na które szacujemy wartość mieszkań zabezpieczonych w tej sprawie. Pozostaje jeszcze wycena luksusowego samochodu – poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Sławomir N. ukrywał gotówkę w specjalnych skrytkach. Większość środków była w euro i dolarach. Wspólne śledztwo prowadzą prokuratorzy z Polski i Ukrainy. Wspiera ich CBA oraz ukraińska służba antykorupcyjna.

– CBA nie wyklucza, że mogą pojawić się inne środki majątkowe, które Sławomir N. starał się ukrywać – dodał Stanisław Żaryn.

Na uniewinnienie byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska liczą jego byli partyjni koledzy, którzy poręczyli za niego, gdy został zatrzymany.

– Ja dlatego poręczyłam, że uważałam, że Sławomir N. powinien jak najszybciej oczyścić się z tych zarzutów i nie widzę powodu, żeby nie mógł zrobić tego w sądzie, że musiał być zatrzymany – przekonywała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Sławomira N. wspiera też szef PO Borys Budka.

– Mocno trzymam kciuki za to, by okazało się, że Sławomir N. jest osobą niewinną – oznajmił Borys Budka.

Gdy Sławomir N. był członkiem rządu PO-PSL pojawiały się zastrzeżenia dotyczące jego oświadczeń majątkowych. Wątpliwości budziły drogie zegarki, które nosił.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl