fot.twitter.com

M. Wójcik: Założenia programu modernizacji Służby Więziennej wykonano w ubiegłym roku w 100 proc.

Założenia programu modernizacji Służby Więziennej wykonano w ubiegłym roku w 100 procentach – wskazał Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. Informacje na ten temat przedstawił podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Na program modernizacji Służby Więziennej w latach 2017 – 2020 przeznaczono w sumie 1,5 mld zł. Z tej kwoty 400 mln zł wykorzystano w ubiegłym roku. Najwięcej środków trafiło na remonty i modernizację aresztów śledczych, zakładów karnych oraz na wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy.

Michał Wójcik przypomniał, że program modernizacji, który obowiązuje od ponad dwóch lat, to pierwszy taki projekt od 1989 roku.

– Program wszedł w 2016 roku. Chodziło o to, żeby doposażyć formację, jaką jest Służba Więzienna. Jest to pierwszy program od 1989 roku. Jest to ostatnia formacja, która nie miała takiego programu modernizacji. Chcę powiedzieć, że w 2018 roku wykonano ten program w 100 procentach – powiedział wiceminister sprawiedliwości.

Program modernizacji Służby Więziennej na lata 2017 – 2020 został uchwalony w 2016 roku. Ustawa weszła w życie 1 stycznia 2017 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl