J. Dziedziczak: Jesteśmy zadowoleni ze szczytu UE 

Jesteśmy zadowoleni ze szczytu. Polska będzie miała silnego i znaczącego komisarza, a nasz region wiceszefa Komisji Europejskiej – powiedział poseł PiS Jan Dziedziczak.

Szefowie państw i rządów krajów UE wypracowali we wtorek porozumienie, co do obsady najważniejszych unijnych stanowisk. Kluczowe było obsadzenie funkcji szefa Komisji Europejskiej. Zostanie nim Niemka Ursula von der Leyen. W pierwotnej propozycji szefem KE miał zostać obecny wiceszef tej instytucji Frans Timmermans. Jego kandydatura budziła jednak sprzeciw zarówno wszystkich przedstawicieli chadeków – z wyjątkiem Angeli Merkel – jak i państw Grupy Wyszehradzkiej i Włoch.

Szef sejmowej komisji ds. UE, poseł Jan Dziedziczak ocenił, że Polsce udało się zrealizować swoje cele.

– Polski premier rozmawiał z kandydatką na szefa Komisji Europejskiej i Polska będzie miała swojego komisarza takiego, na jakim Polsce zależy – silnego i znaczącego, który umożliwi Polsce realizację jej interesów – podkreślił Jan Dziedziczak.

– Dyplomacja Polski jest skuteczna. Udało się zrealizować nasze cele. Naszym celem jest pokazanie jedności państw Grupy Wyszehradzkiej. Tą jedność udało się pokazać nawet przy zagrożeniu politycznym – dodał.

Poseł Jan Dziedziczak, zwrócił też uwagę, że szczyt pokazał, iż nie ma zgody na polityków, którzy burzą UE i wykorzystują swoje stanowiska do walki politycznej. Wskazał w tym kontekście na postać Fransa Timmermansa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl