M. Ochman: System w służbie zdrowia powinien zostać uproszczony

Kto zetknął się z polską służba zdrowia, wie, że jest to droga przez mękę, dlatego ten system powinien zostać uproszczony – powiedziała w piątkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” Maria Ochman.

Cieszę się, że będzie reformowany system opieki zdrowotnej – powiedziała Maria Ochman odnosząc się do ustawy o sieci szpitali.

Każdy, kto zetknął się z polską służba zdrowia, wie, że jest to droga przez mękę. Ten system powinien być uproszczony, czyli bardziej zrozumiały dla pacjenta. Podstawowa opieka zdrowotna – w mojej ocenie – powinna inaczej funkcjonować, niż ma to miejsce w chwili obecnej – wskazała.

Według nowej ustawy ws. sieci szpitali, pacjenci po wyjściu ze szpitala mogą mieć zapewnioną opiekę w przyszpitalnej poradni specjalistycznej. Jak zaznaczyła przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”, to jest bardzo dobra zmiana.

Dzisiaj mamy sytuację, że kiedy pacjent dostanie po operacji wypis ze szpitala, to musi sam troszczyć się o własne leczenie. Zatem jest to bardzo ważny krok w dobrym kierunku – dodała.

Przez lata stworzony został system, gdzie wypromowano pewne świadczenia, które były doskonale opłacone, i w tym obszarze placówki, które powstały, mogły robić znakomity biznes na zdrowiu – powiedziała Maria Ochman.

W jednym z ostatnich swoich wystąpień śp. Lech Kaczyński powiedział; „służba zdrowia i oświata, czyli zdrowie i edukacja, nie powinny nigdy być przedmiotem gry rynkowej”. Życzyłabym sobie, żeby rząd szedł właśnie w tym kierunku i nie ulegał presjom ogromnego lobby biznesowego – zaznaczyła przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

Całą wypowiedź Marii Ochman z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl