By Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47077419

M. Kuchciński: Sejm w wielkim stopniu przyczynił się do tego, że Polakom żyje się lepiej

Sejm w wielkim stopniu przyczynił się do tego, że Polakom naprawdę żyje się lepiej – stwierdził marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Według niego, czerwcowa ocena prac Sejmu w sondażu CBOS jest „odzwierciedleniem zadowolenia społeczeństwa z wprowadzanych przez PiS reform i programów społecznych”.

W czerwcowym sondażu CBOS, działalności Sejmu pozytywnie oceniło 35 proc. ankietowanych; źle – 48 proc. badanych. Jak zaznaczono, to najwyższa pozytywna i najniższa negatywna ocena Izby Niższej polskiego parlamentu, co najmniej od roku.

Do wyniku sondażu odniósł się w piątek marszałek Marek Kuchciński.

„Ocena działalności Sejmu najwyższa od 18 lat! Czerwcowe badania CBOS są odzwierciedleniem zadowolenia społeczeństwa z wprowadzanych przez PiS reform i programów społecznych” – napisał na Twitterze.

Jak stwierdził, „Sejm w wielkim stopniu przyczynił się do tego, że Polakom naprawdę żyje się lepiej”.

Marszałek przypomniał, że PiS wprowadził m.in. program „Rodzina 500 plus”, który został poszerzony i od lipca pieniądze będą przyznawane na każde dziecko”, trzynastą emeryturę, program „Leki 75 plus” oraz wspiera pracowników do 26. roku życia, którzy nie muszą płacić podatku PIT.

Marek Kuchciński wskazał, że jego partia przywróciła też wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, podniosła rentę socjalną i przygotowuje przepisy przyznające 500 zł osobom niepełnosprawnym.

PAP/RIRM

drukuj