fot. episkopat.pl

Toruń: Rozpoczynają się uroczystości związane z zakończeniem VII roku wykładów Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego

W Toruniu rozpoczną się dwudniowe uroczystości związane z zakończeniem VII roku wykładów Telewizyjnego Uniwersytetu Biblijnego.

O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II. Jutro w budynku WSKSiM rozdane zostaną dyplomy ukończenia studiów. Podstawą do ich uzyskania były prace pisemne na zadane wcześniej tematy. Dotyczyły one zagadnień zarówno ze Starego, jak i Nowego Testamentu.

Chcemy nauczyć studentów i słuchaczy analizy i interpretowania tekstów biblijnych – wskazuje ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich oraz Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II.

– Żebyśmy nasze myślenie teologiczne, myślenie katechizmowe, myślenie chrześcijańskie szerzej mówiąc, nie wyprowadzali z naszej głowy i tzw. chłopskiego myślenia o sobie i o świecie, ale byśmy to – co o człowieku myśli i to, czego od człowieka chce Pan Bóg – wyprowadzali ze słowa natchnionego, czyli ze słowa, które zostało napisane pod natchnieniem Ducha Świętego i które do nas przychodzi w mocy tegoż Ducha Świętego – mówił ks. prof. Henryk Witczyk.

Telewizyjny Uniwersytet Biblijny to cykl wykładów prowadzonych przez biblistów i ekspertów. Są one emitowane na antenie TV Trwam co dwa tygodnie.

Uniwersytet współprowadzą katolicka stacja telewizyjna i Dzieło Biblijne im. Świętego Jana Pawła II.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl