fot. pl.freepik.com

M. Korzekwa-Kaliszuk o przegłosowanych przez Sejm projektach ustaw dotyczących tzw. aborcji: Te projekty są niekonstytucyjne i nieludzkie. Uderzają w dobro kobiet, dzieci i rodzin

One są wbrew nauce, etyce ludzkiej, chrześcijaństwu (…). Bardzo niebezpieczne jest to, co dzieje się w Sejmie.  Ciągle mamy nadzieję na to, że te projekty nie wejdą w życie (…). Mamy nadzieję na weto pana prezydenta w tej sprawie, ale wiemy, iż ta batalia się nie skończy tak prędko. Wiemy, że te próby rozszerzenia możliwość aborcji, one będą trwały – powiedziała podkreśliła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji Grupa Proelio, prawnik i psycholog, w audycji „Aktualności dnia”.

W audycji Magdalena Korzekwa-Kaliszuk odniosła się do ostatnich wydarzeń, jakie miały miejsce w Sejmie, a mianowicie do burzliwej debaty o życiu i przyjęciu wszystkich czterech projektów ustaw dotyczących tzw. aborcji [czytaj więcej].

To, co działo się w Sejmie – cała debata o aborcji, wypowiedzi zwolenników rozszerzenia możliwości zabijania dzieci przed urodzeniem – pokazuje nam smutną rzeczywistość (…). Bardzo duża grupa posłów i posłanek walczy o to, żeby można było dzieci zabijać na życzenie, żeby przywrócić możliwość zabijania dzieci z podejrzeniem różnych chorób – mówiła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Te projekty są niekonstytucyjne i są nieludzkie. Uderzają w dobro kobiet, dzieci i rodzin – podkreśliła prezes Fundacji Grupa Proelio.

One są wbrew nauce, etyce ludzkiej, chrześcijaństwu (…). Bardzo niebezpieczne jest to, co dzieje się w Sejmie.  Ciągle mamy nadzieję na to, że te projekty nie wejdą w życie (…). Mamy nadzieję na weto pana prezydenta w tej sprawie, ale wiemy, iż ta batalia się nie skończy tak prędko. Wiemy, że te próby rozszerzenia możliwość aborcji, one będą trwały (…). Bądźmy przygotowani na to, iż to będzie trwało i że bardzo dużo pracy jest przed nami. Pracy, gdy chodzi o prawo, dbanie o to, aby było ono dobre i respektowane, ale też pracy społecznej między nami, żeby dziecko było traktowane jako dar – zaznaczyła gość audycji „Aktualności dnia”.

W projekcie zaproponowanym przez Polskę 2050-PSL bardzo niepokojąca jest przesłanka psychiczna, która prowadzi do tzw. aborcji na życzenie.

Projekt Polski 2050-PSL wcale nie jest powrotem do stanu prawnego, jaki był przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 2020 r., tylko ten projekt jest dużo bardziej liberalny i pozwala na dużo „szersze” zabijanie dzieci, niż to było przed wyrokiem. W Hiszpanii na podstawie takiej przesłanki – czyli sytuacji, gdy kobieta deklarowała, że ciąża zagraża jej zdrowiu psychicznemu – dokonywano aborcji na życzenie. To była taka prosta furtka do tego, żeby zabijać, kiedy się chce. Aborcja nie leczy zdrowia psychicznego, jest powodem dla pogorszenia stanu zdrowia psychicznego, a nie formą leczenia. W tym projekcie jest też zmuszanie wszystkich szpitali do tego, żeby dokonywały aborcji. To jest atak na wolność sumienia, czyli na konstytucyjną wartość. To jest próba selekcji lekarzy, czyli doprowadzenia do sytuacji, w której dyrektorem szpitala będzie tylko lekarz-aborter, bo ten, który ma prawe sumienie, nie będzie w stanie kierować szpitalem – podkreśliła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Projekty Lewicy, Koalicji Obywatelskiej idą jeszcze dalej, bo wprost mówią o aborcji na życzenie. Jest zapis o tym, żeby najciężej chore dzieci zabijać do końca ciąży – mówiła prezes Fundacji Grupa Proelio.

Cała rozmowa z Magdaleną Korzekwą-Kaliszuk dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl