fot. pixabay.com

Z. Kaliszuk: Zwolennicy prawa do aborcji wcale nie są za wyborem

„»Każda kobieta powinna mieć wybór« – to chyba ulubiony slogan zwolenników prawa do aborcji. Tyle, że wyboru nikt nie odbiera. Każdy z nas ma wybór – podejmujemy go decydując się na współżycie seksualne. Zakaz aborcji nie jest wtrącaniem się w ludzkie wybory. Jest ich respektowaniem i oczekiwaniem, że ludzie będą brać odpowiedzialność za własne decyzje. Co więcej, środowiska walczące o prawo do aborcji nie są za wyborem, nawet w takim rozumieniu tego słowa, w jakim je przedstawiają” – mówi Zbigniew Kaliszuk z fundacji Grupa Proelio, podając we vlogu konkretne fakty i wydarzenia, które potwierdzają postawioną przez niego tezę.

„Aborcyjny wybór oznacza możliwość uśmiercenia dziecka. Nawet jeśli spojrzymy na to pojęcie tak, jak je rozumieją zwolennicy aborcyjnego prawa, i tak widać, że jest ono tylko pustym sloganem. Co powinno oznaczać bycie za »świadomym wyborem«? Po pierwsze umożliwienie zdobycia jak najpełniejszej informacji o czynności, której wybór dotyczy. A po drugie uczciwe przedstawienie dostępnych opcji. Jak to wygląda w praktyce? Środowiska aborcyjne walczą o to, aby kobiety dokonując wyborów pozbawione były fundamentalnych informacji, takich jak informacje o rozwoju dziecka. Środowiska te promują też jedynie jedną opcję – aborcję, a alternatywne rozwiązania, w których dziecku pozwala się przeżyć albo przemilczają, albo wręcz zwalczają” – wskazał Zbigniew Kaliszuk.

Działacz pro-life wylicza, że w ostatnim czasie środowiska aborcyjne krytykowały nowe przepisy na Węgrzech, na mocy których lekarze będą musieli przedstawić pacjentkom „wyraźne oznaki życia płodu” przed przystąpieniem do tzw. aborcji. Zablokowały możliwość wyświetlenia reklam zachęcających do wybrania życia i urodzenia dzieci z Zespołem Downa we Francji; atakowały centra pomocy kobietom w ciąży w USA i hospicja perinatalne w Polsce, a także zakazały w kilku krajach możliwości rozmów z kobietami przed klinikami aborcyjnymi.

„Zwolennikom prawa do aborcji nie chodzi o żaden wybór, nawet o taki, o który rzekomo walczą. Chodzi im tylko o wspieranie jednej opcji – aborcji. Ale oczywiście, nawet gdyby rzeczywiście zależało im na wyborze, to przypomnę – aborcja wyborem nie jest. Jest okrutnym eliminowaniem niechcianych skutków własnych wyborów” – podsumowuje Zbigniew Kaliszuk.

Fundacja Grupa Proelio działa na rzecz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci, małżeństwa, rodziny, dzieci i wolności sumienia. W ramach kampanii „Każde życie jest cudem” przedstawiła piętnaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które w świetle prawa kwalifikowane były do zabicia (tzw. aborcja).

Fundacja Grupa Proelio

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl