PAP/Marcin Obara

Sejm wznowi dziś swoje posiedzenie

O godz. 10.00 wznowione zostanie posiedzenie Sejmu, które rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu. Obrady izby potrwają do jutra.

Na dziś zaplanowano pierwsze czytania dwóch rządowych projektów. Chodzi o nowelę Kodeksu postępowania cywilnego oraz nowelę ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy.

W harmonogramie posiedzenia izby jest także pierwsze czytanie obywatelskiego projektu  ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Jutro w Sejmie mają zostać przedstawione sprawozdania Komisji Finansów Publicznych ws. dwóch projektów, do których poprawki wprowadził Senat. To projekt ustawy pozwalający na wypłatę trzynastej emerytury z Funduszu Solidarnościowego oraz ustawa ws. podatku akcyzowego.

Senat odrzucił w środę nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, podnoszącą o 10 proc. stawki tego podatku na alkohole i wyroby tytoniowe. Sejm może odrzucić uchwałę Izby Wyższej.

Na jutro zaplanowano także wybór sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Kandydatem na sędziego jest Rafał Wojciechowski. Został on zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość.

To ostatnie posiedzenie Sejmu w tym roku.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj