M. Błaszczak: wiarygodność będzie „paliwem” PiS przed wyborami w przyszłym roku

Konsekwencja w działaniu i wiarygodność będzie „paliwem” PiS przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi i do PE; mimo ataków Prawo i Sprawiedliwość wypełnia zobowiązania; „totalna opozycja” oszukuje wyborców – powiedział szef MON, wiceprezes PiS Mariusz Błaszczak.

O godz. 11.00 odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem lidera partii Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Według szefa KSRM Jacka Sasina, konwencja ma służyć podsumowaniu trzech lat działalności ugrupowania oraz przedstawieniu planów na przyszłość.

Mariusz Błaszczak został spytany w radiu RMF FM o to, co PiS pokaże na sobotniej konwencji oraz co będzie „paliwem, które poniesie” partię do przyszłorocznych wyborów parlamentarnych i do PE.

„Wiarygodność będzie tym >>paliwem<<. To, że Prawo i Sprawiedliwość wypełnia zobowiązania wyborcze, to że konsekwentnie, mimo różnych przeciwności, mimo >>ulicy i zagranicy<<, mimo ataków, my wypełniamy zobowiązania (…) w odróżnieniu od obozu +totalnej opozycji+, który oszukuje wyborców” – oświadczył.

Według niego PiS pokazało „konsekwencję w działaniu”.

W rozmowie poruszono też temat listu, który prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przesłał do osób kandydujących w ostatnich wyborach samorządowych z list PiS.

Jarosław Kaczyński ocenił w nim m.in., że stawka najbliższych wyborów do PE, Sejmu i prezydenckich będzie „niezwykle wysoka”.

„Obrońcy starego porządku zrobią wszystko, by nam przeszkodzić w osiągnięciu sukcesu w wyborach parlamentarnych, który pozwoli nam na dalsze samodzielne rządy i kontynuowanie reform” – napisał.

Błaszczak został spytany, o jakie „przeszkody” chodzi.

„To chociażby to, co słyszeliśmy wczoraj bardzo nieudolnie w wykonaniu (Grzegorza) Schetyny. Ten wniosek o wotum nieufności wobec premiera Mateusza Morawieckiego rzeczywiście wzbudzający salwy śmiechu na sali sejmowej” – odparł szef MON.

Jak dodał, „Schetyna ma wyraźnie jakiś kłopot”.

„Nie idzie facetowi. Wczoraj obiecywał >>złote góry<<, tymczasem prezydent Warszawy z PO, Trzaskowski, pokazał jak okłamał wyborców warszawskich w kampanii wyborczej” – podkreślił.

Mariusz Błaszczak przypomniał też, że w czwartek Rada Warszawy zdecydowała o zmniejszeniu bonifikaty przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości z 98 proc. do maksimum 60 proc. Przeciw zmianie protestowali radni PiS.

„To jest właśnie okłamywanie wyborców przez totalną opozycję” – oświadczył.

W piątek wieczorem Sejm nie poparł wniosku PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Mateusza Morawieckiego, w którym kandydatem na premiera był Grzegorz Schetyna.

PAP/RIRM

drukuj