M. Błaszczak: służby gotowe do ŚDM

Służby nie raportują zagrożenia terrorystycznego w naszym kraju, są przygotowane by zabezpieczać Światowe Dni Młodzieży w Krakowie – zapewnił minister spraw wewnętrznych i administracji. Mariusz Błaszczak w Wieliczce uczestniczył dziś w odprawie służb przed ŚDM.

Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że odpowiednie służby w ramach przygotowań zostały postawione w stan gotowości dużo wcześniej, wprowadzono stopień alfa, który ma na celu wzmocnić ich czujność.

Szef MSWiA dodał, że polski rząd podjął szereg działań wzmacniających bezpieczeństwo.

– Ustawa antyterrorystyczna, zmieniona ustawa o policji, jasny system dowodzenia w czasie ŚDM – to są narzędzia, które zastosowaliśmy. Przywrócenie kontroli na granicy. Dzisiaj zastępca komendanta głównego Straży Granicznej meldował, że od 4 lipca zostało zatrzymanych 200 osób i przeprowadzono ponad 300 tys. kontroli. To wszystko są działania, które służą bezpieczeństwu – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Minister Mariusz Błaszczak odnosząc się do ostatnich ataków w Niemczech, powiedział, że to wynik wieloletniej polityki migracyjnej.

–  To jest rezultat polityki multikulti, rezultat tego, że właśnie przez lata przyjmowano migrantów z Bliskiego Wschodu i z północnej Afryki, którzy nie integrują się ze społecznością europejską. Rząd PiS-u prowadzi inną politykę. Mówiłem wielokrotnie, że my nie narazimy bezpieczeństwa Polski i Polaków. Poprzedni rząd koalicji PO-PSL we wrześniu ubiegłego roku łamiąc solidarność Grupy Wyszehradzkiej zdecydował o przyjęciu tysięcy emigrantów z Bliskiego Wschodu i z północnej Afryki – mówił minister.

ŚDM rozpoczną się już jutro w Krakowie i okolicznych miastach. Od środy będzie w  nich uczestniczył Ojciec św. Franciszek. Przebiegać będą pod hasłem „Błogosławieni Miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. W Krakowie na ŚDM spodziewanych jest od 1,5 do 1,8 mln ludzi.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl