M. Błaszczak: Polska daje szanse rozwoju

Polska to kraj, który daje szansę rozwoju – powiedział szefa MSWiA Mariusz Błaszczak zwracając się Polaków ewakuowanych ze wschodu Ukrainy. Szef resortu spraw wewnętrznych odwiedził ośrodek Caritas w Rybakach.

Dobiega końca program adaptacyjny, którym byli objęci nasi rodacy z Ukrainy.

Minister podkreślił, że Polska jest otwarta na pomoc naszym rodakom, którzy – ze względu na historie naszego kraju – zostali poza granicami polski.

Mam głębokie przekonanie, że Polska to kraj, który daje szanse na dobrą przyszłość. Chciałbym żebyście Państwo z tej szansy skorzystali. To jest niezwykle trudne, żeby porzucić swoje dotychczasowe życie, żeby porzucić własny dom, znajomych, wyjechać i układać sobie życie na nowo, ale to jest też szansa. Szansa dla Państwa dzieci. Myślę, że w trosce o przyszłość Waszych dzieci warto z tej szansy skorzystać, warto takie wyzwanie podjąć – powiedział Mariusz Błaszczak.

Obecnie rodziny ewakuowane ze wschodniej Ukrainy sukcesywnie opuszczają ośrodki w Rybakach i Łańsku. Minister Mariusz Błaszczak podziękował tym, którzy pomogli Polakom znaleźć mieszkania a także pracę.

Pod koniec listopada u.br. do Polski przyleciało z Donbasu i Mariupola prawie 180 osób, w tym ponad 60 dzieci. W trakcie programu w ramach „łączenia rodzin” dojechało kilka kolejnych osób.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj