fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

M. Barszcz: Rośnie zainteresowanie samorządów programem Mieszkanie Plus

Rośnie zainteresowanie samorządów Mieszkaniem Plus, co świadczy o tym, że oczekiwania społecznie wobec programu są duże – ocenił w rozmowie z PAP prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Dodał, że realizując to przedsięwzięcie spółka stara się ,,uzupełniać lokalną politykę mieszkaniową”.

W czwartek podczas konferencji, którą organizuje PFR Nieruchomości, spółka ma podsumować dotychczasowe działania w ramach programu Mieszkanie Plus i przedstawić swój portfel inwestycyjny.

Od stycznia 2018 to PFR Nieruchomości odpowiada za realizację komercyjnej części programu Mieszkanie Plus.

,,W okresie pilotażu, który zakończyliśmy w 2017 roku, testowaliśmy różne rozwiązania i nie wszystkie się sprawdziły. Teraz nie mamy wątpliwości, że niezbędne elementy układanki są na swoim miejscu lub za chwile będą” – powiedział Mirosław Barszcz.

Prezes PFR Nieruchomości przypomniał, że Mieszkanie Plus jest programem wieloletnim. Efektem przedsięwzięć pilotażowych jest 480 mieszkań w Jarocinie, Kępnie i Białej Podlaskiej. W tym roku, jak zapowiada PFR Nieruchomości, najemcy wprowadzą się do 364 mieszkań w Gdyni i Wałbrzychu, gdzie zakończył się już nabór i obecnie trwa weryfikacja wniosków.

,,Ponadto w budowie jest ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach” – zaznaczył prezes.

,,Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby i oczekiwania społeczne są znacznie większe. Świadczy o tym chociażby rosnące zainteresowanie programem Mieszkanie Plus ze strony samorządów. Wszędzie gdzie coś robimy, staramy się być uzupełnieniem rynku lokalnej polityki mieszkaniowej. Dlatego nam bardzo zależy na dobrych relacjach i współpracy z samorządami” – zapewnił Mirosław Barszcz.

W czwartkowej konferencji, jak zapowiada spółka, weźmie udział nie tylko zarząd PFR Nieruchomości, ale również m.in. eksperci z branży nieruchomości i architekci.

PAP/RIRM

drukuj