Fot. KPRM

M. Dworczyk: Obowiązkiem państwa jest afirmacja rodziny

Obowiązkiem państwa jest afirmacja rodziny, która zgodnie z rozumieniem konstytucyjnym jest tworzona przez mężczyznę i kobietę – powiedział w rozmowie z dzisiejszą ,,Rzeczpospolitą” Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Pytany, czy rodzina i dzieci w Polsce są zagrożone przez LGBT, Michał Dworczyk odpowiedział, że obowiązkiem państwa jest ,,afirmacja rodziny, która zgodnie z rozumieniem konstytucyjnym jest tworzona przez mężczyznę i kobietę”.

,,To kwestia związana z realizowaniem prawa, ale też ze zdrowym rozsądkiem i myśleniem w kontekście przyszłości naszego kraju” – dodał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na pytanie, dlaczego PiS chciało wystawić na wiceprezydenta Warszawy Piotra Guziała, który wywieszał flagę LGBT na ratuszu na Ursynowie i chciał wprowadzać ,,seksualizację” dzieci w szkołach, szef KPRM odparł, że co do ostatniej kwestii, to ,,tak nie było”. Odpowiedź zdaniem Michała Dworczyka jest prosta: ,,my (obóz rządowy – PAP) jesteśmy tolerancyjni”.

Jak podkreślił, różnica polega na tym, o czym mówił prezes Jarosław Kaczyński: jest różnica między tolerancją a afirmacją.

,,Poza tym czym innym jest organizowanie cyklicznych obchodów w jednej z dzielnic warszawskich, a czym innym jest próba wprowadzenia tylnymi drzwiami do systemu oświaty treści, które nie są zawarte w podstawie programowej i do których kształtowania wyłączne prawo posiada MEN” – mówił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

PAP/RIRM

drukuj