Lwów: 15. rocznica wizyty św. Jana Pawła II na Ukrainie

W tym roku przypada 15. rocznica wizyty św. Jana Pawła II na Ukrainie. Z tej okazji we Lwowie trwają dziś uroczystości. Mszę św. sprawowaną w Katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

Eucharystii we Lwowskiej Katedrze przewodniczył ks. kard. Pietro Parolin – Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.  W wygłoszonej homilii ks. Kardynał mówił o czułości Boga jako prawdziwym pięknie, ofiarowanym całkowicie za darmo.

– Drodzy bracia i siostry! Podczas tej Eucharystii Pan przekazuje nam takie przeświadczenie: prawdziwym pięknem jest piękno natury, uśmiechu, gestu, wymownego milczenia. Wszystko to nie jest prymitywne, nie da się tego sprzedać ani kupić. W taki właśnie sposób Bóg każdego dnia ukazuje nam swoją miłość – wskazał ks. Kadrynał.

Wizyta papieża Polaka na ukraińskiej ziemi w 2001 roku w sposób szczególny zapadła w sercach zarówno Polaków jak i Ukraińców. Wówczas Ojciec św. zaapelował do społeczności obu narodów, aby oderwano się od „bolesnej przeszłości” i w duchu wzajemnego szacunku wybaczono sobie dawne krzywdy.

Podczas pielgrzymki na Ukrainę św. Jana Paweł II dokonał beatyfikacji dwóch polskich duchownych: metropolity lwowskiego ks. abp. Józefa Bilczewskiego i Zygmunta Gorazdowskiego, który pod koniec XIX wieku we Lwowie założył zakonne Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa. Papież koronował także obraz Matki Bożej Łaskawej z Katedry Lwowskiej.

W dzisiejsze lwowskie uroczystości wpisuje się także m.in. poświęcenie placu pod budowę nowego kościoła i Centrum św. Jana Pawła II.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl