Łomża: W sobotę wyjazdowe posiedzenie KP PiS

W sobotę w Łomży odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. To drugie, w krótkim czasie, takie spotkanie polityków tej partii w Podlaskiem. Ma związek z kampanią Anny Marii Anders, kandydatki PiS na senatora w wyborach uzupełniających.

Wybory odbędą się 6 marca w okręgu wyborczym nr 59. Sześcioro kandydatów walczy tam o mandat po senatorze PiS Bohdanie Paszkowskim, który objął stanowisko wojewody podlaskiego.

Okręg obejmuje podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki.

Dwa tygodnie temu klub parlamentarny PiS obradował w Wigrach k. Suwałk. Przyjął wówczas trzy uchwały (dotyczące m.in. infrastruktury drogowej i kolejowej w regionie oraz bezpieczeństwa wschodniej granicy Polski) i udzielił poparcia kandydatce na senatora.

Po spotkaniu w Wigrach kilku ministrów i wiceministrów rządu premier Beaty Szydło, wraz z posłami i senatorami, wzięło udział w spotkaniach z mieszkańcami Suwałk, Augustowa, Sejn i Gib.

Podobnie ma być w sobotę w przeciwległej części okręgu wyborczego nr 59. Według informacji PAP ze źródeł w podlaskim PiS, obrady klubu parlamentarnego w Łomży planowane są na godziny południowe. Przed lub po tym spotkaniu, kilku ministrów i wiceministrów ma wziąć udział w spotkaniach, m.in. z mieszkańcami Łomży, Kolna i Śniadowa.

PAP/RIRM

drukuj