fot. flickr.com

Gruzja: opozycyjny przywódca postrzelony przez nieznanych sprawców

Nieznani sprawcy postrzelili przywódcę opozycyjnej partii Nasza Gruzja-Wolni Demokraci, byłego ministra stanu ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Aleksiego Petriaszwilego – poinformowało gruzińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Petriaszwili, który został postrzelony w obie nogi, trafił do szpitala i został poddany operacji – powiedziała dziennikarzom deputowana partii Nasza Gruzja-Wolni Demokraci Nino Goguadze.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało w komunikacie, że na razie nie wiadomo, kto stoi za zamachem, ani jakie były motywy napastników.

Aleksi Petriaszwili i jego partyjna koleżanka, która pełniła funkcję ministra spraw zagranicznych, Maja Pandżikidze podali się do dymisji w roku 2014, protestując po zdymisjonowaniu ministra obrony i ówczesnego szefa partii Nasza Gruzja-Wolni Demokraci Iraklego Alasanii. Uważany za jednego z najbardziej prozachodnich ministrów w gruzińskiej koalicji rządowej Alasania skrytykował wówczas jako ,,politycznie umotywowane” aresztowanie pracowników swego ministerstwa. W listopadzie 2014 partia wystąpiła z rządzącej koalicji.

PAP/RIRM

drukuj