Komorowski złoży projekt zmian w Kodeksie wyborczym

Prezydent Bronisław Komorowski skieruje dziś do Sejmu projekt zmian w Kodeksie wyborczym. Zakłada on 9-letnią kadencję członków Państwowej Komisji Wyborczej, wzmocnienie roli jej szefa oraz wprowadzenie zasady kwalifikowania głosów nieważnych.

Wg konstytucjonalistów jeśli zmiany miałyby zafunkcjonować w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych, to muszą być wprowadzone najpóźniej do 10 lutego.

Wiceprezes PiS-u poseł Beata Szydło zaznacza, że propozycja ustawy to jedynie element kampanii prezydenckiej.

W tej chwili Bronisław Komorowski w swoim stylu próbuje zająć jakieś stanowisko. Robił to wielokrotnie w momencie, kiedy w Polsce dochodziło do trudnych sytuacji.  Najpierw nie zabierał głosu, a następnie próbował coś podejmować mówiąc, że jest wyrazicielem woli wszystkich stron politycznych. Najczęściej kończy się to właśnie na takich zapowiedziach. W tej chwili jest to tylko i wyłącznie obliczone na efekt wyborczy – powiedziała poseł Beata Szydło.

Bronisław Komorowski zapowiedział przygotowanie projektu zmian w Kodeksie wyborczym po licznych nieprawidłowościach przy liczeniu głosów w ostatnich wyborach samorządowych.

RIRM

drukuj