fot. twitter.com/GitanasNauseda

Litwa: prezydent Gitanas Nauseda gratuluje Andrzejowi Dudzie zwycięstwa

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda pogratulował w poniedziałek reelekcji prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie i podkreślił znaczenie współpracy dwustronnej w dziedzinie obronności oraz rozwoju projektów infrastrukturalnych.

„Gratuluję memu przyjacielowi Andrzejowi Dudzie reelekcji w wyborach prezydenckich” – napisał na Twitterze Gitanas Nauseda. Życzył polskiemu prezydentowi „wytrzymałości i powodzenia”.

„Liczę na kontynuację współpracy litewsko-polskiej w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności, a także w ramach realizacji regionalnych projektów infrastrukturalnych” – czytamy.

W rozmowie z dziennikarzami Gitanas Nauseda wskazał, że zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich oznacza utrzymanie dynamiki dwustronnych stosunków.

„W ostatnich latach naprawdę intensywnie współpracowaliśmy z prezydentem Polski i oczywiście z premierem (Mateuszem Morawieckim)” – podkreślił. Ocenił jako „bardzo ważne, że odnajdujemy porozumienie w wielu kwestiach”.

Według litewskiego przywódcy „podczas tych wyborów Polacy mieli wybór między dwiema różnymi politykami reprezentującymi różne wartości”, ale – jak zaznaczył – błędne jest założenie, że Andrzej Duda bardziej koncentruje się na współpracy ze Stanami Zjednoczonymi niż z Unią Europejską.

„Malując ten obraz, nie należy tu dopatrywać się czerni i bieli, ponieważ w rzeczywistości Polska chce współpracować ze Stanami Zjednoczonymi i jest aktywnym członkiem Unii Europejskiej” – zaznaczył Gitanas Nauseda.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl