Prezydent Andrzej Duda przekazał kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar w Egipcie

Prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do prezydenta Egiptu Abdela Fattah Al Sisi przekazał wyrazy żalu i głębokiego współczucia „z powodu niegodziwego i podstępnego zamachu dokonanego w meczecie w Bir al-Abd w Egipcie”.

Prezydent podkreślił, że jest wstrząśnięty wiadomościami dochodzącymi z Egiptu.

„Pragnę przekazać, w imieniu własnym i wszystkich moich Rodaków, wyrazy żalu i głębokiego współczucia z powodu niegodziwego i podstępnego zamachu dokonanego w meczecie w Bir al-Abd, w którym straciło życie tylu niewinnych ludzi zgromadzonych na modlitwie” – napisał prezydent Andrzej Duda.

„Na ręce Pana Prezydenta przekazuję moje najszczersze kondolencje dla rodzin i bliskich ofiar tej tragedii. Wszystkim, poszkodowanym pragnę złożyć życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia. Łączymy się w smutku z Narodem Egipskim” – podkreślił prezydent.

Co najmniej 270 osób zginęło w piątkowym zamachu na meczet, do którego uczęszczają wyznawcy sufizmu na północy półwyspu Synaj w Egipcie – poinformował burmistrz miasta Bir al-Abd, w którym doszło do tej masakry, Nasrala Mohamed.

„Jest ok. 270 zabitych i 90 rannych” – powiedział Mohamed w publicznej telewizji.

Był to jeden z najkrwawszych zamachów w historii Egiptu.

PAP/RIRM

drukuj