fot. PAP/EPA

KE zatwierdziła pakiet ratunkowy dla holenderskich linii lotniczych

Komisja Europejska zatwierdziła w poniedziałek pakiet ratunkowy – obiecany w czerwcu przez rząd Holandii – pogrążonym w kryzysie liniom lotniczym KLM. Wartość pakietu to 3 miliardy 400 milionów euro.

To bardzo ważna firma dla holenderskiej gospodarki. Chodzi o linie lotnicze KLM, będące drugim co do wielkości prywatnym pracodawcą w Holandii, zatrudniającym ponad 36,5 tys. osób. Ten holenderski przewoźnik – w dobie pandemii koronawirusa – zanotował duże straty finansowe. Stąd pakiet ratunkowy w wysokości 3 miliardów 400 milionów euro, który zatwierdziła dziś Komisja Europejska.

– KLM nie ma wystarczającej płynności, aby sfinansować wzrost działalności. Dlatego wsparcie ze strony państwa holenderskiego jest niezbędne do uzyskania płynności w tym trudnym okresie – orzekła Komisja Europejska.

Na pakiet składają się gwarancje państwa na pożyczki udzielane przez konsorcjum banków oraz pożyczka publiczna. Wcześniej Komisja Europejska zatwierdziła podobne pakiety m.in. dla niemieckiej Lufthansy, francuskich linii Air France czy dla niemieckiego Condora.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl